2. Други спортове
  3. Шампионите с победен старт на Държавното по плажен хандбал

Шампионите с победен старт на Държавното по плажен хандбал

Въпреки бурния вятър над 300 зрители се събраха на плажа на ММЦ в Приморско

Миналогодишните шампиони от ХК „Хасково” започнаха успешно защитата на титлата си в тазгодишното издание на Държавното първенство по плажен хандбал за мъже. Те с лекота се класираха сред 6-те отбора, които ще си оспорват първото място, след като записаха две поредни победи в днешните мачове, които определиха и участниците в битката за титлата. ХК „Хасково” (Хасково), „Труд” (Труд), Академик ТУ (Пловдив), „Шумен 61” (Шумен), „Каварна” (Каварна) и „Осъм” (Ловеч) спечелиха правото да спорят за разпределение на местата от 1-во до 6-то.

Въпреки бурния вятър над 300 зрители се събраха на плажа на ММЦ в Приморско, за да се насладят на страхотни изпълнения, демонстрирани най-вече от хандбалистите от Ловеч. Те показаха най-атрактивна игра и дадоха заявка, че освен да радват зрителите с красиви отигравания, са мотивирани и за краен успех в шампионата.

Късно тази вечер ще станат ясни финалистите при жените на Държавното първенство. Отборите са разпределени в две групи по 3 състава, като след изиграването на мачовете победителят от едната група играе с втория отбор от другата, за да бъдат определени и тимовете, които утре ще излязат един срещу друг в битка за златните медали.

Мачовете за разпределение на отличията започват в неделя (31 август) от 8:20 часа, а официалното закриване на първенството е в 12:30 часа. На него се очаква да присъства и зам.-министърът на младежта и спорта Йордан Йовчев, както и кмета на гр. Приморско д-р Димитър Германов, които са патрони на Държавния шампионат.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024