2. Други спортове
  3. Шампионката, която победи Станка: Изваждането на борбата от олимпийската програма е трагедия

Олимпийската шампионка Наталия Воробьова прикани борците да се борят за своя спорт

Борците ще отстояват правото си да участват на олимпийски игри до последно, каза олимпийската шампионка Наталия Воробьова. Воробьова е първата, която донесе олимпийско злато на Русия в женската борба, след като на финала в Лондон 2012 победи Станка Златева с туш.

Изпълкомът на МОК препоръча изваждане на борбата от олимпийските игри през 2020 година, което предизвика сериозно недоволство в борцовите среди по света. "Ако изключат борбата, това ще бъде трагедия за много хора. Знаете ли колко хора се стремят към олимпийския връх в нашия спорт. А женската борба тъкмо започна да набира скорост", коментира Воробьова пред ИТАР-ТАСС.

"Сега борбата е много популярна - строят се зали. Просто нямам думи. В програмата на Летните игри има толкова непопулярни спортове, а те точно борбата искат да махнат. Но аз мисля, че борците ще отстояват своите позиции до последно", каза още Воробьова.

На Олимпиадата в Лондон точно Воробьова победи Станка Златева на финала в категория до 72 килограма.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова