2. Други спортове
  3. Шесто и седмо място за ансамбъла ни на Евро'10

Шесто и седмо място за ансамбъла ни на Евро'10

Националният ансамбъл на България за жени в състав Михаела Маевска, Елена Тодорова, Христиана Тодорова, Катрин Велкова, Цветелина Найденова и Ренета Камберова се класира на шесто място на финала на пет обръча и на седмо място на финала на съчетанието с три ленти и две въжета на европейското първенство по художествена гимнастика в германския град Бремен.

Отборът ни получи оценки от 26.100 точки на обръчи и 25.650 точки на ленти и въжета, предаде БТА. Момичетата на Илиана Раева, отново както и вчера, изиграха две отлични съчетания, без грешки и се харесаха на публиката.

Русия спечели и двата златни медала на отделните уреди с оценки 28.200 точки на пет обръча и 27.600 на ленти и въжета. На 5 обръча втори е Беларус с 27.650 точки, а трети - световният шампион Италия с 27.625 точки.

На 3 ленти и 2 въжета среброто взе Италия с 27.300 точки, а бронза- Беларус с 27.175 точки. Домакините от Германия завършиха чевтръти и в двата финала.

Еврошампионатът завършва днес с олимпийската квалификация за младежките игри в Сингапур през август тази година при девойки индивидуално и девойки ансамбли.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"