2. Други спортове
  3. Швеция взе бронза на Европейското първенство по хандбал за жени

Швеция взе бронза на Европейското първенство по хандбал за жени

Черногорките, които не успяха да защитят титлата си, пропиляха аванс от 10:7 преди почивката и в крайна сметка останаха без медал

Швеция победи Черна гора с 25:23 (11:12) в мача за третото място на Европейското първенство по хандбал за жени в унгарската столица Будапеща. Скандинавките спечелиха второ отличие в историята си от континенталните шампионати след среброто преди четири години в Хернинг (Дания).

Черногорките, които не успяха да защитят титлата си, пропиляха аванс от 10:7 преди почивката и в крайна сметка останаха без медал. Резултатът беше равен 22:22, но в последните осем минути шведките бяха по-концентрирани.

Най-полезна в двубоя за победителките беше Изабел Гулден със 7 гола. Звездата на Черна гора Катарина Булатович се отличи с 8 попадения, но това не беше достатъчно. Финалът по-късно тази вечер е между олимпийския първенец Норвегия и Испания.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024