2. Други спортове
  3. Силно начало за сливенските щангисти на републикански турнир

Силно начало за сливенските щангисти на републикански турнир

Пет медала спечелиха най-малките щангисти на АСК Сливен през първия ден на турнира

Пет медала спечелиха най-малките щангисти на АСК Сливен през първия ден на турнира, който организира алтернативната федерация по вдигане на тежести. Проявата е в три дни и се провежда в Сопот, като заместител на обявения от Българския олимпийски комитет турнир по вдигане на тежести "Добра воля", предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Олимпийският комитет имаше намерение да организира турнира в София с участието на състезатели от двете враждуващи федерации. Идеята беше на основата на получените точки в състезанието клубовете да получат пари от Министерството на физическото възпитание и спорта.

Президентът на федерацията по вдигане на тежести Антон Коджабашев  бойкотира инициативата и обяви, че ще подаде жалба срещу БОК, ако проведе този турнир. Така идеята за обединение на двете федерации пропадна, а алтернативната, която ще се бори за лиценз, на същите дати от 3 до 5 декември организира и провежда надпревара с лични средства. Състезанието в Сопот не е републиканско първенство, а турнир, в който участват представители на 30 клуба от страната и е за всички възрастови групи.

От сливенските щангисти победители и носители на златни отличия при момчетата са Енчо Петров в категория до 30 кг, Петър Ангелов – 35 кг, Иван Великов – 45 кг, Божидар Андреев – 55 кг, а в същата категория съотборникът му Петър Петров се класира на трета позиция.

Освен медали, призьорите във всички категории получиха и материални награди осигурени от кандидата за президент на Новата федерация по вдигане на тежести Георги Иванов.

Днес състезанието продължава, като ще се определят най-добрите в групата на кадетите. Утре сили ще премерят юношите и мъжете.