2. Други спортове
  3. Силно представяне за българите след първия ден на световното по риболов

Силно представяне за българите след първия ден на световното по риболов

Родните представители са пети в класирането по отбори

Много силно представяне за българските риболовци след първия ден на световното първенство по улов на хищна риба от брега. Шампионатът на планетата се провежда на р. Чая в района на село Бачково.

От българския отбор в сектор А стартира Любчо Бояджиев, в сектор B пък беше Тодор Костадинов, от сектори C и D започнаха Георги Гетов и Евгени Бон.

Родният състезател Тодор Костадинов се представи много добре като завърши на 2-ро място в своя сектор. Костадинов изтегли добър жребий и получи правото 2-ри да избере от кой бокс да стартира. Българинът остави зад себе си трикратния световен шампион по спининг – руснакът Алексей Шанин.

Към момента Тодор Костадинов заема престижното 6-то място в генералното класиране, Георги Гетов е 19-ти, Любчо Бояджиев – 29-ти, а Евгени Бон 31-ви. Временен водач в класирането е словакът Мартин Форбак.

„Щастлив съм, добро класиране, направих много добър първи манш. Надявам се утре да имам малко повече късмет.“, заяви българският състезател Тодор Костадинов.

Класирането по отбори е следното: 1. Словакия, 2. Италия, 3. Хърватска, 4. Русия, 5. БЪЛГАРИЯ, 6. Босна и Херцеговина, 7. Румъния, 8. Полша, 9. Украйна, 10. Латвия, 11. Чехия, 12. Беларус, 13. Франция, 14. Ирландия, 15. Португалия, 16. Молдова, 17. Монголия.
Така българските риболовци остават с много сериозни шансове за призови места. Днес предстои вторият ден от шампионата, в който ще бъдат определени победителите.  Класирането в турнира е по отбори и индивидуално.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024