2. Други спортове
  3. Силно представяне за българските петобойци на турнира „Христо Чочев“

Силно представяне за българските петобойци на турнира „Христо Чочев“

„Много съм щастлив. Получиха се страхотни състезани"

Завърши международният турнир по модерен петобой „Христо Чочев“. Българските състезатели се представиха чудесно и спечелиха доста точки.

Явор Пешлеевски спечели престижното 2-ро място в международния турнир. Родният талант остана само на 15 точки от литовеца Довидас Вайвада, който с общ сбор от 1168 точки спечели първото място. Трети остана Денис Колев. Колев направи феноменално бягане в комбинираната дисциплина и спечели общо 1130 точки.

Паралелно с международния турнир приключи и републиканското първенство в категория Youth А. Първи се класира Явор Пешлеевски, втори се нареди Денис Колев, а трети остана Тодор Михалев. В отборното класиране първи станаха състезателите на клуб „Хебър“ (2968т.), втори бяха представителите на „Одесос“ (2848 т.), а трети остана „Славия“ (2709т.).

При момичетата на първо място се класира европейската шампионка от миналата година Илке Озюксел от Турция, втора остана Ипек Аксин също от Турция, на трето място се нареди българката Валентина Георгиева.

На републиканското първенство в категория Youth A за жени първа се нареди Валентина Георгиева, 2-ра Аделина Петрова, а 3-та остана Василена Тимофеева. В отборното класиране на първо място е отборът на „Одесос“ (2728 т.), втори се класира отборът на „Шампион“ (2410 т.) трети остана „Славия“ (2392 т.).

„Много съм щастлив. Получиха се страхотни състезания. Показахме, че можем да организираме международни турнири и доказахме, че българските състезатели са на едно изключително ниво. Всички чужденци са доволни от турнира, аз също. Нека държавата се замисли за модерния петобой в България. Специално искам да благодаря на община Пазарджик и на най-вече на нейния ген. секретар Румен Кожухаров. Без тях нищо от това нямаше да е възможно.“, заяви президентът на БФМП Андрей Кузманов.

Така българските петобойци оставиха отлични впечатления и затвърдиха всеобщото мнение, че България има отлично подготвени състезатели  в модерния петобой.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024