2. Други спортове
  3. Силвия Митева 5-та за световната купа в Дебрецен

Силвия Митева 5-та за световната купа в Дебрецен

Най-добрата ни гимнастичка Силвия Митева се класира 5-та в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в унгарския град Дебрецен. Пред нея завършиха само четирите рускини - олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева, Дария Кондакова, Дария Димитриева и Яна Луконина. Българката обаче влиза във финалите като трета след многобоя (квалификации за уредите), тъй като по регламент на отделните уреди участват по две състезателки от държава.

Това е първо състезание за сезона за Митева и тя се представи отлично, получавайки оценки 27.350 точки на лента, 27.200 на топка, 27.625 точки на обръч и 26.550 на въже. По изключително драматичен начин протече състезанието за нашата гимнастичка. В съчетанието си с обръч, непосредствено след първоначалния сигнал музиката спира и Митева продължава да играе под бурните аплодисменти на унгарската публика.

След четири изпълнения е викната отново да изпълни съчетанието с обръч и с перфектната си игра взривява унгарската публика, която й става на крака. След българката останаха Мелитина Станюта (Беларус) и Аля Гараева (Азербайджан). Другата българка Мария Матева, която игра с температура, остана 18-та в крайното подреждане и не се класира за финалите утре. Матева замени в последния момент контузената Моника Минчева и замина за Дебрецен невъзстановена от мъчещията я в последната седмица грип.

При девойките Симона Недялкова се нареди 9-та в многобоя и е първа резерва за всички финали утре. Във втория кръг от Световната купа за сезона по художествена гимнастика в Дебрецен участват 28 индивидуални гимнастички и 9 ансамбъла от 17 страни.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"