2. Други спортове
  3. Силвия Митева с първа оценка в първия поток за световната купа в Портимао

Силвия Митева с първа оценка в първия поток за световната купа в Портимао

За своите изпълнения на обръч и топка Митева събра сбор от 54.675 точки и се класира за финалите на двата уреда

Най-добрата ни гимнастичка Силвия Митева се класира първа в първия поток на квалификациите в индивидуалния многобой на турнира от световната купа по художествена гимнастика в португалския град Портимао. За своите изпълнения на обръч и топка Митева събра сбор от 54.675 точки и се класира за финалите на двата уреда, които ще се проведат в неделя. След българката останаха Дария Димитриева от Русия с 54.525 точки и Любов Чаркашина от Беларус с 53.700.

"Силвия игра много силно, особено на топка. Тя се класира съвсем очаквано на първо място до момента", заяви за БТА от Портимао главният треньор на националния отбор Илиана Раева.

Във втория поток, който е по-късно днес, ще играе втората българка Биляна Проданова, както и олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева от Русия. В този поток е и нейната сънародничка Дария Кондакова. Квалификациите в останалите два удара - бухалки и лента, са утре.

Късно снощи националният ансамбъл за жени се нареди четвърти в квалификацията на състезанието с пет топки.

"Момичетата играха много добре, но бяхме с първи стартов номер. Трудно е да откриваш състезанието и те направиха само една малка грешка, която ни изхвърли от тройката", добави Раева.

Квалификацията при ансамблите на обръчи и ленти е в събота вечерта.