2. Други спортове
  3. Силвия Митева се класира на финалите на обръч и топка

Силвия Митева се класира на финалите на обръч и топка

В общото индивидуално класиране Силвия Митева е осма със сбор от 54.900 точки

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се класира за финалите на обръч и на топка на световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда във френския град Монпелие.  Митева е със седма оценка на топка - 27.425 точки и осма на обръч - 27.475 точки. Финалите на двата уреда са днес от 21.00 до 22.00 часа българско време.

В общото индивидуално класиране Силвия Митева е осма със сбор от 54.900 точки, а първа е олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева (Русия) с 58.575 точки.

Другите две българки - Цветелина Стоянова и Анастасия Киссе са съответно 35-та и 50-та в генералното класиране до момента след първите два уреда. Днес Стоянова получи 24.950 точки на топка, а Киссе - 23.750 точки.

В квалификациите участват общо 126 гимнастички от 32 отбора. В отборното състезание след втория ден България е на пето място със 153.425 точки, след Русия, Беларус, Украйна и Азербайджан.

Утре стартират квалификациите на бухалки и лента като българките играят с бухалки във втория поток от 13.00 часа. Анастасия Киссе е с втори стартов номер, Цветелина Стоянова - с 4-ти, а Силвия Митева с 6-ти.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година