2. Други спортове
  3. Силвия Митева се класира за финалите на обръч и топка на ЕП в Минск

Силвия Митева се класира за финалите на обръч и топка на ЕП в Минск

България заема пето място в отборното класиране след първите два уреда (обръч и топка) на европейското първенство по художествена гимнастика в Минск (Беларус). Българките Силвия Митева и Биляна Проданова събраха сбор от 105.250 точки, след като играха и на двата уреда. Митева получи пета оценка на обръч - 27.700 точки и шеста на топка - 27.800 точки като се класира за финалите и на двата уреда в неделя. С общия си сбор от 55.550 точки Митева се нарежда четвърта в неофициалното индивидуално класиране.

Втората българка Биляна Проданова получи 24.750 точки на обръч и 25.000 точки на топка и има сбор от 49.750 точки. Нейните оценки на уредите са съответно 32-ра на обръч и 28-ма на топка.

Русия води до момента в отборното класиране със 116.325 точки. Рускините Евгения Канаева, Дария Кондакова и Дария Димитриева са без конкуренция, като олимпийската и световна шампионка Канаева получи оценки 29.175 точки на обръч и 29.350 точки на топка. На второ място след първите два уреда е Беларус със 112.150 точки, пред Украйна със 106.900 точки и Азербайджан със 106.075 точки. На шесто място е Израел със 105.200 точки.

В състезанието участват 60 индивидуални гимнастички от 27 отбора. По регламент на европейското първенство се провежда отборно класиране и финали на отделните уреди, без многобой. По програма първенството продължава днес с второто изиграване на ансамблите девойки и отборното класиране при жените на вторите два уреда - бухалки и лента.