2. Други спортове
  3. Силвия Митева спечели бронзови медали на топка и лента

Силвия Митева спечели бронзови медали на топка и лента

България приключва с три бронзови медала шампионата на Европа след третото място на ансамбъла за девойки в многобоя

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзови медали на топка и на лента и завърши четвърта на обръч и бухалки във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика във Виена (Австрия). Митева, която изпълни без грешки и четирите си композиции, игра последна на топка и получи оценка от 18.150 точки.

На лента българската грация получи 18.100 точки. Митева откри състезанието с изпълнението си на обръч и получи оценка от 17.733 точки, която й отреди четвъртото място.

На бухалки българката беше оценена с 18.016 точки. тя отново бе с последен стартов номер непосредствено след емоционалното сбогуване на домакините със своята звезда Каролине Вебер. Така Силвия Митева за пореден път доказа, че е сред най-силните гимнастички в Европа. България приключва с три бронзови медала шампионата на Европа след третото място на ансамбъла за девойки в многобоя.

Възпитаничките на Камелия Дунавска останаха пети във финала, а в отборното класиране при жените Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова завършиха на шеста позиция.

Всички златни отличия спечелиха гимнастичките на Русия. Първа на обръч се класира Даря Сватковская с 18.600 точки, втора стана сънародничката й Маргарита Мамун с 18.566 точки, а трета Мелитина Станюта (Беларус) с 18.250 точки. На топка златото получи Яна Кудрявцева с 19.000 точки, пред Мамун с 18.633 точки. Първа на бухалки отново стана рускинята Яна Кудрявцева с оценка 18.783 точки, среброто за трети път взе Маргарита Мамун с 18.650 точки, а бронзът завоюва Мелитина Станюта с 18.116 точки. На лента спечели Маргарита Мамун с 18.800 точки, а втора се нареди Анна Ризатдинова от Украйна с 18.183 точки.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София