2. Други спортове
  3. Силвия Митева взе сребро в многобоя

Силвия Митева взе сребро в многобоя

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се нареди на второ място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Митева изигра без грешка всичките си съчетания и получи оценки съответно 27.850 точки на обръч , 28.600 на топка, 28.500 на лента и 28.075 на бухалки.

С общ сбор от 113.025 точки тя спечели сребърното отличие. Победителка стана световната вицешампионка Дария Кондакова (Русия), а трета е Делфин Леду (Франция).
Втората българка Биляна Проданова също изигра отлични съчетания, като направи грешка само на лента.

В това съчетание тя бе с последен стартов номер, а освен това заради проблем с музиката се наложи да прекъсне и да играе отново.

Публиката аплодира бурно изпълненията на двете българки - Силвия Митева и Биляна Проданова, както и на Дария Кондакова.

Състезанията продължават утре от 9:30 часа с втората част на международния турнир "Елит къп".

От 16:10 до 19:10 часа са финалите на отделните уреди при ансамблите и при индивидуално жени от Световната купа, която ще завърши с галаспектакъл.

Крайно класиране многобой жени:
1. Дария Кондакова (Русия) - 115.300 точки (на обръч 28.950 точки, на топка 28.750 точки, на бухалки 28.500 точки и на лента 29.100 точки)
2. СИЛВИЯ МИТЕВА (БЪЛГАРИЯ) - 113.025 (27.850, 28.600,28.075, 28.500)
3. Делфин Леду (Франция) - 109.500 (27.025, 27.425, 27.500, 27.550)
4. Мелитина Станюта (Беларус) - 108.950
5. Александра Меркулова (Русия) - 108.425
6. Анна Алябиева (Казахстан) - 106.175
7. Виктория Шинкаренко (Украйна) - 103.350

8. БИЛЯНА ПРОДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 103.175

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година