2. Други спортове
  3. Симона Иванова триумфира при девойките на държавното първенство по художествена гимнастика

Симона Иванова от клуб Чар (Варна) спечели титлата в многобоя при девойките младша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за всички възрасти категория Елит, което се провежда в столичната зала "Универсиада", информира БТА. След нея останаха Женина Трашлиева (Черноморец, Бургас) и Дарина Иванова (Левски-Триадица, София). В отборното състезание при девойките младша възраст първи е тимът на Чар (Варна), пред Левски-Триадица и Левски.

На финалите на отделните уреди три златни и един бронзов медал взе Бистра Старейшинска (Левски). Тя е първа на въже, обръч и топка, а на съчетанието без уред остана трета. Дъщерята на треньора на Литекс - Станимир Стоилов - Весела Стоилова от клуб Илиана Е.ОН спечели сребърен медал на обръч, а трета е Дарина Иванова от Левски-Триадица. Данина Тодорова (Чар) е първа на съчетанието без уред, следвана от Радина Филипова (Чар). На въже Радина Филипова е втора, следвана от Данина Тодорова. На топка среброто е за Женина Трашлиева (Черноморец), а бронза - Лаура Траас (Левски-Триадица). Около 17.30 часа днес ще завърши отборното състезание при девойките старша възраст.

В събота от 9.30 часа започва многобоя при девойките старша възраст, а от 13.30 до 17.00 часа е надпреварата отборно и индивидуално многобой при жените. В неделя от 9.30 до 14.00 часа са финалите на отделните уреди при девойки старша възраст и при жените.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков