2. Други спортове
  3. Скално катерене: Благовест Лазаров направи най-доброто класиране на българин в дисциплината Боулдър

В дисциплината Боулдър Благовест Лазаров се класира на 23-то място – най-доброто класиране на българин в тази дисциплина на състезание от такъв ранг, съобщиха от родната федерация. Другият наш участник - Ивайло Радков зае 51-во място. Малко не достигна на Благовест за влизането на полуфиналите – само направените 3 опита в повече го разделиха от 19-то място и съответно класиране за полуфиналния кръг.

Днес е четвъртият ден от Световното първенство по спортно катерене за мъже и жени, което се провежда в китайския град Ксининг, съобщиха за Novsport.com.

Вече завършиха квалификациите в дисциплините Боулдър и Трудност.

В дисциплината Трудност класирането на българите е – Ивайло Радков – 44-то място, Благовест Лазаров – 49-то, Ивайло Кръстев – 50-то място в конкуренция със 78 състезатели в дисциплината.

Бяха излъчени и първите световни шампиони – в дисциплината Скорост–10м., която се провежда за пръв път на световно първенство. Титлите при мъжете и при жените бяха спечелени от представители на домакините от Китай, като при жените надмощието на китайките беше пълно – и трите места на почетната стълбичка бяха за китайски състезателки. Единственият наш участник в дисциплината Благовест Лазаров се класира на 47-мо място.

Състезанието продължава до неделя с полуфинали и финали в дисциплините Трудност и Боулдър и дисциплината Скорост-15 м.