2. Други спортове
  3. Сливналията Станимир Демирев по-добър от българските участници на Евро’09 повдигане на тежести

Сливналията Станимир Демирев, който не бе предпочетен за титуляр в националния тим по вдигане на тежести, показа, че е много по-подготвен и реализира по-силни резултати от избраниците на държавния селекционер Здравко Стоичков, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

На контролно състезание в Сливен, успоредно с това в кагегория до 62 кг на Евро 2009, възпитаникът на Христо Бъчваров направи шест успешни опита, като в движението изхвърляне записа постижение от 125 килограма и тласна щанга от 152 килограма. С двубой от 277 килограма Станимир Демирев, ако бе участвал, щеше да се нареди на четвърта позиция в крайното класиране на шампионата на Стария континент, който се провежда в Букурещ.

От българските представители в категория до 62 кг Стойчо Джелепов се класира на 6-ото място в двубоя. Той записа резултат от 268 килограма, 120 кг в изхвърлянето и 158 кг в изтласкването. Другият ни представител в категорията Владимир Урумов не успя да запише успешен опит в изтласкването и по този начин не участва в крайното класиране.

Опити на контролното направи и европейският шампион за юноши Ясен Стоянов, който регистрира двубой от 255 килограма /110 и 145 килограма в движенията.

Резултатите на сливенските щангисти бяха оценени от трима лиценцирани съдии, републиканска категория – Михаил Колев, Ели Костова и Христина Илиева. Състезателите днес пътуват до София, където ще бъдат подложени и на допинг тест.

С провеждането на паралелното контролно състезание, личните треньори на “отхвърлените” състезатели показаха, че Станимир Демирев би допринесъл по-добър точков актив за България .

Треньорът от АСК Сливен Христо Бъчваров коментира, че вспорта няма стари и млади, а можещи и посредствени, и че Станимир Желязков неправомерно е бил лишен от представяне на Европейското първенство.

Европейски шампион в категория до 62 килограма стана тучинът Ерол Бюлгин, който събра двубой от 293 (133 и 160) и остана недостижим на върха. Втори се нареди Зуфлулгар Сюлейманов с двубой от 285 кг (125 и160), а третото място зае кипърецът Димитрус Минатидис с двубой от 284 кг (127и 157).

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков