2. Други спортове
  3. Словак спечели първия етап на "Тур дьо Франс"

Словак спечели първия етап на "Тур дьо Франс"

Петер Саган спечели с финален принт пред лидера в генералното класиране Фабиан Канселара

Словакът Петер Саган спечели втория етап от колоездачната Обиколка на Франция, който е с дължина 198 километра на територията на Белгия.

Начело в генералното класиране остава швейцарецът Фабиан Канчелара, който поведе още вчера след пролога.

21-годишният словак, смятан за една от бъдещите големи звезди в професионалното колоездене, спечели буквално със сантиметри днешната си победа, след като сложи ръце и рамене пред кормилото и по този начин пресече първи линията. Той се бори до последно с Канчелара и Едвалд Хаген от Норвегия.

Смятаните за основни претенденти за титлата- защитаващият титлата си Кадел Евънс (Австралия) и Брадли Уигинс (Великобритания), завършиха малко след основната група, финиширала в пакет днес с победителя Саган. Времето на Саган днес е 4:58.19 часа, а със същото време са Канчелара и Хаген.

В генералното класиране начело е Канчелара, който спечели пролога вчера. Той има време 5:05.32 часа и води със 7 секунди пред Брадли Уигинс и пред Силвен Шаванел (Франция). Защитаващият титлата си от миналата година- Евънс, е на 8-о място на 17 секунди от водача.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година