2. Други спортове
  3. Словенец спечели десетия етап на Обиколката на Италия

Словенец спечели десетия етап на Обиколката на Италия

Фрум се движи на 4-о място в генералното класиране

Словенецът Матей Мохорич спечели десетия, най-дълъг етап в тазгодишната колоездачна Обиколка на Италия.

Състезателят на Бахрейн Мерида триумфира във финалния спринт срещу германеца Нико Денц, като двамата завършиха с време 6:04.52 часа по 244-километровото трасе от Пене до Гуалдо Тадино.

Те се откъснаха и финишираха на 34 секунди пред основната група, в която бяха всички от челниците в генералното класиране с изключение на колумбиеца Естебан Чавес.

Чавес започна деня на второ място, но получи криза на първата височина за деня и изостана много, като в крайна сметка завърши 135-и на 25:25 минути зад победителя.

Саймън Йейтс (Великобритания) остана лидер в генералното подреждане с общо време 43:42.38 часа. Той води с 41 секунди пред Том Дюмолен (Холандия) и с 46 секунди пред Тибо Пино (Франция).

Четирикратният шампион в Тур дьо Франс Крис Фруум (Великобритания) е десети на 2:30 минути.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година