2. Други спортове
  3. СНИМКИ: Цар Симеон се върна с шампионска титла от държавното на шосе в Сливен

СНИМКИ: Цар Симеон се върна с шампионска титла от държавното на шосе в Сливен

Нако Георгиев стана убедително шампион на часовника при юношите старша възраст

СНИМКИ: Цар Симеон се върна с  шампионска титла от държавното на шосе в Сливен

С поредна шампионска титла се завърна пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898"  от републиканското лично първенство на шосе за мъже и юноши старша възраст, коeто се проведе в Сливен. Спечели я младата надежда Нако Георгиев, който стана убедителен държавен шампион при юношите старша възраст в дисциплината индивидуално бягане по часовник.

По 19-километровото трасе на „часовника” 17-годишният пловдивчанин приложи брилянтна тактика и с отлична "езда" изпревари основните си конкуренти в крайното класиране. Нако постигна време с близо минута по-добро от останалия втори със среброто - Стоян Петков от КК „Бургас”. Трети се нареди юношеският национал Минко Донковски от КК"Хемус-1896" – Троян.

В същата дисциплина отборът на „Цар Симеон 1898” спокойно можеше да спечели още един медал, но Димчо Тафров изостана малко във финалните метри и по чудо изпусна бронза, като пловдивчанинът се класира четвърти, на минимална разлика – на няколко стотни от секундата от третия в подреждането - Минко Донковски.

Николай Михайлов, който се състезава в полския тим "Polkowice", спечели индивидуалното бягане по часовник при мъжете. Сребърният медал взе Спас Гюров  от тима "Несебър Шокблейз", а бронзовият - Евгени Балев, който сега кара за румънския "Тушнад". Победителят преодоля разстоянието от 38 километра за 23:36,34 мин., със средна скорост 48, 254 км/ч. 23-годишният Михайлов е включен в проектоолимпийския отбор за предстоящите игри в Лондон.

Дебютантът при мъжете - Любомир Николов от „Цар Симеон 1898” също за малко изпусна медал в „часовника” в надпреварата при състезателите до 23-годишна възраст и остана 4-ти в крайното класиране.

В общия старт при мъжете Данаил Петров, който се състезава за испанския тим “Caja Rural“, защити шампионската си титла на шосе от миналата година. Дидо стана шампион по 152-километровото трасе на държавното лично първенство, като казанлъчинът финишира с близо 3 минути пред пред втория – съгражданина си Георги Георгиев – също бивш състезател на „Цар Симеон 1898”, който сега кара за турския “Ласса“. Трети е Петър Панайотов от "Бургас", а лидерът на „Цар Симеон 1898” - Пламен Димов – 10-ти. При бегачите до 23 години, които стартираха заедно с мъжете, шампион стана Александър Алексиев от "Несебър Шокблейз".

След убедителната си победа Данаил Петров почти със сигурност ще заеме едно от двете места в олимпийския отбор на България за олимпиадата в Лондон.

Шампион в общия старт при юношите старша възраст, на 118 км, стана Дамян Костадинов от „Хемус“ – Троян. Младата надежда на „Цар Симеон 1898” Велизар Фурлански, също по чудо изпусна медал в тази дисциплина. Той финишира на 0:08 стотни от секундата от вицешампиона Валентин Нешев от ЦСКА и бронзовия медалист Минчо Дончев от "Лястовица-Казанлък".

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година