2. Други спортове
  3. Спартак Варна с шокираща загуба

Спартак Варна с шокираща загуба

Фрегата победи Локомотив в дербито при мъжете по хандбал

Отборът на ХК Левски поднесе голямата изненада на 10-ия кръг от Държавното първенство по хандбал при мъжете. В залата на с. Българене, община Левски домакините победиха водачите в класирането от Спартак Варна  с 30:29, като на почивката двата отбора се оттеглиха при равенство –14:14. Подценяване е единствената причина за поражението на лидерите, които до момента нямаха загуба от началото на първенството.
В най-интересния мач от програмата на 10-ия кръг Фрегата / Бургас/ победи у дома Локомотив / Варна/с 25:21 (10:7) .
Мачът мина под диктовката на бургазлии, като началото беше равностойно и двата отбора демонстрираха агресивна игра в защита. В 14-та минута резултатът  беше 4-2 в полза на домакините. След това играта се отвори и на полувремето Фрегата вече водеше с 3 гола при 10-7. През втората част шампионите продължиха да налагат своя стил на игра и това доведе до увеличаване на преднината и на моменти стигна до 7 гола аванс. Играта на Локо не се получаваше , както в нападение така и в защита, но пак контратаката беше най- силното оръжие на варненци и те успяха да отбележат няколко бързи гола, но не бяха достатъчни,  за да се върнат в мача. В крайна сметка загуба за Локомотив, които бяха с много кадрови проблеми и  Фрегата се изравни по точки със Спартак Варна, но заради головата разлика заемат втората позиция в класирането.

7.       Левски, гр. Левски- 2т.
8.       Интер- Академик, Благоевград- 0т.

При жените в 10-ия кръг Шумен 98 пропусна възможност да изпревари Етър 64 и да бъде на 2-ро място във временното  класиране след като загуби при визитата на Свиленград ПУ с 31:29 (12:17). Мачът вървеше отлично за шуменки и затвориха първото полувреме с аванс от 5 гола. Отпускане през втората част доведе до изравняване, а в края на мача и до нови попадения с които домакините обърнаха двубоя и спечелиха заслужено четвъртата си победа от началато на шампионата. Срещата между Панагюрище и Хасково беше отложена. Поморие- почива

В класирането след 10-и при жените води отборът на Бъки / Габрово/ с 16т.,втори Етър 64 с 12т., трети Шумен 98 с 12.т. В дъното на таблицата са Хасково и Панагюрище с по 2 точки.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024