2. Други спортове
  3. Спортистът №1 на Спортно училище “Димитър Рохов” не е поканен на награждаването за спортист на Сливен (аудио)

Спортистът №1 на Спортно училище “Димитър Рохов” (Сливен) Стефан Мацаров и личният му треньор Пламен Братойчев не са получили покана да присъстват на тържеството на “Спортистите на Сливен за 2011 година”, което се състоя в залата на Общината.
Това съобщи с недоумение наставникът на щангистите, който спечели преди дни призът в категория „Учител по спорт на годината” на специализираното учебно заведение.

В десетката на Сливен Мацаров бе определен като спортист № 7, а най-доброто му постижение за годината е бронзов медал от Европейското първенство за юноши.

Той не присъства на награждаването, но причината не е нежелание от негова страна, а поради липса на покана, стана ясно от изявлението на личния му треньор.

Братойчев обяви пред кореспондента на Novsport.com, че изминалата 2011 година е била успешна за АСК по вдигане на тежести Сливен.

“Спечелихме медал от Европейско първенство. Участвахме и записахме добро класиране и на Световното за юноши. Имаме качествено подрастващо поколение при кадетите, като очакваме в близките години te също да печелят медали от големи първенства”, поясни треньорът.

"Ние не отдаваме значение на мястото, на което ще бъдем класирани в Десетката на Сливен. За нас по-важно е да печелим медали от Европейски и Световни първенства. Лошото е, че ние като клуб и като треньори, които се занимаваме с тези състезатели, не бяхме поканени да присъстваме на тържеството на спортистите в града, който представяме”, добави  бившият щангист.

Какво още каза Пламен Братойчев, чуйте в звуковия файл.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година