2. Други спортове
  3. Спортни танци: Нашенци с успех в Анкара

Спортни танци: Нашенци с успех в Анкара

Варненецът Константин Тодоров и неговата партньорка от Румъния Андра Линте спечелиха купата на Анкара в открития турнир IDSF Open по латиноамерикански танци, съобщава информационна агенция "CenterSport" (centersport.org). Българите, които са шампиони на страната ни, триумфираха в конкуренцията на над 50 двойки от Русия, Украйна, Турция, Казахстан, Италия, България и Румъния. Този четвъртък Константин и Андра ще отпътуват за Словения, където ще представят страната ни в световното първенство по спортни танци.

Малко не достигна на 14-годишната Албена Даскалова от Добрич и нейният партньор от Констанца Разван Стоян да влязат във финала в Анкара. Те завършиха на престижното седмо място при състезателите от 19 до 35-годишна възраст. Припомняме Ви, че Константин и Андра са лични треньори на Албена и Разван.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"