2. Други спортове
  3. Сребро и бронз в движенията на Европейското по щанги в Прищина

Сребро и бронз в движенията на Европейското по щанги в Прищина

Четири четвърти места в двубоите за българските кадети

Сребро и бронз в движенията плюс 4 четвърти места в двубоите за българските кадети на Европейското по щанги в Прищина

Два медала в движенията плюс четири четвърти места в двубоите записаха българските кадети на продължаващото в Прищина(Косово) Европейско първенство по вдигане на тежести, съобщава официалният сайт на БФВТ.

В кат. 63 кг при 15-годишните представителката на хасковската школа Габриела Кирева се нареди четвърта в двете движения и в двубоя. В изхвърлянето с три успешни опита възпитаничката на треньора Живко Архондев постигна 65 кг, но после два пъти не успя да изтласка 81 кг и със записаните 75 кг завърши с двубой 140 кг. Шампионката е от Италия, пред две туркини.

Четвърта в общото класиране на кат. 58 кг при 17-годишните остана и Цветелина Стоянова, която се подготвя в русенската школа. С 98 кг Стоянова грабна бронза в изтласкването, но резултатът й от изхвърлянето – 74 кг, я нареди трета в общото класиране със 172 кг. Цветелина тренира при Радослав Атанасов и Кръстина Атанасова. Златото и среброто в тази категория са за Румъния, а бронзът за Полша.

Сребро в изхвърлянето спечели Стефчо Христов в кат. 85 кг при по-младите. Стефан, който тренира при Живко Николов във Варненската школа, е вицешампион в първото движение със 115 кг, в изтласкването записа 131 кг, което го нареди четвърти в двубоя с 246 кг.

И още едно четвърто място – за Ален Садързански в кат. 77 кг при 17-годишните. Възпитаникът на пловдивския треньор Борислав Налбантов изхвърли 90 кг, след това изтласка 118 за да завърши с двубой 208 кг.

Така общо в двубоите досега България остава с 4 медала от шампионата в Прищина – златен на Ивана Петрова и бронзови на Мария Димитрова, Ангел Русев и Виктория Станева. Първенството в Косово продължава до събота.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година