2. Други спортове
  3. Станилия Стаменова спечели бронзов медал от световното първенство по кану-каяк

Станилия Стаменова спечели бронзов медал от световното първенство по кану-каяк

Станилия Стаменова спечели бронзов медал на 200 метра едноместно кану на световното първенство по кану-каяк в унгарския град Сегед. Бившата лекоатлетка финишира с време 51,192 секунди.

Титлата убедително спечели канадката Лоранс Венсан-Лапоан, която преодоля спринтовата дистанция за 48,876 секунди. Втора се нареди рускинята Мария Казакова с 50,166 секунди.

Стаменова, която е и сребърна медалистка от европейското първенство, стартира бавно, но постепенно набра скорост и в последните 50 метра влезе в тройката. Тя се преквалифицира в кану-каяка само преди две години, когато спря с леката атлетика.

Това е второ отличие за България от шампионата след среброто на Даниела Недева и натурализираната унгарка Беренике Фалдум на двойка каяк на 1000 м в петък.

Българските състезатели останаха далеч от медалите на в отделните дисциплини на 5000 м. Най-добре се представи натурализираната унгарка Беренике Фалдум, която остана 14-а на единичен каяк с време 23:32,932 минути. На едноместен каяк при мъжете Петко Москов остана 21-ви с време 22:00,788 минути. Александър Григоров завърши 19-и на едноместно кану.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година