2. Други спортове
  3. Станка Златева спечели държавното първенство по борба в категория до 72 килограма

Световната шампионка от клуб Левски се справи с лекота с конкуренцията в категория до 72 килограма, а на второ място завърши Хаджер Юмер от Черноморец (Бургас)

Станка Златева спечели очаквано първо място на държавното лично първенство по борба, което се провежда в зала "Арена Амреец" в София.

Световната шампионка от клуб Левски се справи с лекота с конкуренцията в категория до 72 килограма, а на второ място завърши Хаджер Юмер от Черноморец (Бургас). Нейната съотборничка от бургаския тим Златка Жекова дели третото място с Гюлджан Бехчедова от Кубадън (Лозница).

В категория до 48 килограма победителка стана Елица Янкова от Левски, а втора е Даниела Дайова от НСА-Академик. Пепа Димитрова от Херкулес (Ямбол) и Веселка Тенева от Берое (Стара Загора) са на трето място.

Левски стигна до още едно злато, след като Мими Христова спечели първо място в категория до 55 килограма срещу Виолета Симеонова от Васил и Георги Илиеви (Кюстендил).

Екатерина Сардовска от НСА-2004 (София) и Валя Трандева от НСА-Академик (София) делят третото място в категорията. Елива Васева от Юнак-Локомотив (Русе) спечели първо място в категория до 63 килограма, а втора е Таня Милкова от Черноморец (Бургас). Вяра Гергинова от НСА-2004 (София) и Мюмюне Мехмед от Дан Колов (Севлиево) са на третото място.

Резултати:
- жени:
категория до 48 килограма:
1. Елица Янкова (Левски) - 2. Даниела Дайова (НСА-Академик); 3. Пепа Димитрова (Херкулес) и Веселка Тенева (Берое).

категория до 55 килограма:
1. Мими Христова (Левски) - 2. Виолета Симеонова (Васил и Георги Илиеви); 3. Екатерина Сардовска (НСА-2004) и Валя Трандева (НСА-Академик).

категория до 63 килограма:
1. Елина Васева (Юнак-Локомотив) - 2. Таня Милкова (Черноморец); 3. Вяра Гергинова (НСА-2004) и Мюмюне Мехмед (Дан Колов).

категория до 72 килограма:
1. Станка Златева (Левски) - 2. Хаджер Юмер (Черноморец); 3. Златка Жекова (Черноморец) и Гюлджан Бехчедова (Кубадън)

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година