2. Други спортове
  3. Стартира четвъртото издание на Националния турнир по табла за България

Стартира четвъртото издание на Националния турнир по табла за България

Над 90 участници се включиха в първата спирка на турнира на Пломари в София

Макар дъждовна, първата спирка на Националния турнир по табла Plomari 2013 събра на едно място десетки верни приятели на таблата. Със завидни умения, късметлийски зарове и нестихващ спортен дух, столичани показаха че няма лошо време за една добра партия.

Най-добрият табладжия сред софиянци е Георги Грозев, който игра с номер 69 и успя да победи силната конкуренция и да излезе начело на класацията. Той ще защити името на столицата на големия финал на турнира в София през септември, където ще трябва да премери сили с победителите от останалите  градове. Тогава ще стане ясно и кой е Играч номер едно по табла за България! Освен титлата, той ще спечели и петдневна почивка за двама в родината на Пломари – Гърция.

Освен на любимата си игра, гостите се насладиха и на неустоимия вкус на Пломари, поднесен под звуците на гръцкото сиртаки. След София, емоцията на Националния турнир по табла Plomari 2013 ще се пренесе в още 30 български града, сред които Пловдив, Плевен, Сандански, морските курорти и други.