2. Други спортове
  3. Стефан Ленгаров спечели първия кръг на лигата по канадска борба

Стефан Ленгаров спечели първия кръг на лигата по канадска борба

Битките в турнира преминаха изключително оспорвано и състезанието бе спечелено от световния вицешампион Стефан Ленгаров (Витоша Армрестлинг София) с 230 точки

Във фирмения салон на Мото-Пфое в София се проведе първи кръг на Професионалната лига по канадска борба. Битките в турнира преминаха изключително оспорвано и състезанието бе спечелено от световния вицешампион Стефан Ленгаров (Витоша Армрестлинг София) с 230 точки, съобщава БТА.

Той не допусна нито една загуба на силната си лява ръка и се бори много добре с излекуваната дясна. Второто място бе спечелено от европейският вицешампион Христо Делиджаков (Витоша Армрестлинг София) с 202 точки, а на почетното 3-о място остана Виктор Балабанов (Витоша Армрестлинг София) с 201 точки.

На дясна ръка Виктор не допусна загуба, но на лява остана едва 6-и и това му попречи за по-престижно класиране. Тодор Генов (Витоша Армрестлинг София) се класира 4-и със 184 точки, а само на точка след него се нареди Димитър Юлев (Армспорт Клуб Банско) със 183.

На 6-о и 7-о място се класираха румънските състезатели Даниел Андроначе и Даниел Киву, съответно с 182 и със 137 точки. Последното 8-о място зае Пламен Бамбов (Кронос Плевен) също със 137 точки, но остана последен поради по-голямото лично тегло на румънският състезател Киву. Следващият кръг от Лигата ще бъде на 12 юни 2010 г. във ваканционно селище Елените.
Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"