2. Други спортове
  3. Стефанова се класира на шесто място на европейското по шахмат за жени

Стефанова се класира на шесто място на европейското по шахмат за жени

Антоанета Стефанова се класира на 6-то място на европейското първенство по шахмат за жени, което завърши днес в турския град Газиантеп

Антоанета Стефанова /България/ се класира на 6-то място на европейското първенство по шахмат за жени, което завърши днес в турския град Газиантеп.

В партия от последния, 11-ти кръг Антоанета Стефанова победи с белите фигури Анастасия Боднарук /Русия/ и със 7,5 точки зае шесто място в крайното класиране сред 103 шахматистки-участнички в европейското първенство.

Също в партия от последния кръг Ива Виденова /България/ победи с черните фигури Алина Кашлинская /Русия/. Така Виденова с актив от 6 точки се класира на 37-мо място. Европейска шампионка стана рускинята Валентина Гунина, която си осигури титлата с победа в последния кръг над лидерката Ана Музичук от Словения.

Преди последния кръг Музичук бе едноличен лидер с 8,5 точки, а Гунина имаше 7,5 точки. Но в днешната партия Гунина победи с белите фигури Музичук и стана европейска шампионка. Валентина Гунина /Русия/ е европейска шампонка с 8,5 точки, следвана от Татяна Косинцева /Русия/ - 8,5 точки, Ана Музичук /Словения/ - 8,5 точки, Виктория Чмилите /Латвия/ - 8 точки, Мари Себаг /Франция/ - 7,5 точки, Антоанета Стефанова /България/ - 7,5 точки, и др.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година