2. Други спортове
  3. Стелян Станков взе бронз на турнир от веригата Ракетлон

Стелян Станков взе бронз на турнир от веригата Ракетлон

Станков, заедно с Николай Ангелов, се класира втори на двойки

Eлитни състезатели от 15 страни оспорваха купите и медалите в различни категории на открития шампионат на България по Ракетлон, включен във веригата на Ракетлон супертурнирите за Световна ранглиста.

Особено ценен е успехът на Стелян Станков, който в елитния клас спечели бронзов медал на единично и сребърен на двойки заедно с Николай Ангелов. На пето и шесто място са Стоил Жилев и Янош Брогли. Шампион е Мики Дикерт - Австрия, следван от Торстен Дек - Германия. Отлично се представиха младите ни състезатели до 21 години, като при младите шампион стана Мартин Колев, а при девойките Йоанна Краева е с бронзов медал.

При категория "майстори" при единичното първи е Ифтар Гезар от Израел, а при двойките безапелационни бяха Стоян Иванчев и Стоил Жилев. При ветераните 55+ години, Желязко Вълков е с два златни медала на единично и на двойки с Пюзант Касабян, а при 45+ години Желязко Вълков е вицешампион на двойки с христо Колев.

При дамите тотално беше превъзходството на Швеция, Австрия и Англия, като при девойки до 21 годинишампионка е Кристине Зеехофер - Австрия, а на двойки златни медали спечелиха Изабел Тирел - Англия и Лилиян Друве - Швеция, като Тирел на финала се наложи над Кристине Зеехофер. Нашата състезателка Бистра Манева при жените се класира четвърта.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София