2. Други спортове
  3. Стрелците на АКС „Тракия” се върнаха със 7 медала от национален турнир в София

Стрелците на АКС „Тракия” се върнаха със 7 медала от национален турнир в София

Армейски клуб по спортна стрелба "Тракия" (Пд) спечели нови 7 медала от националния турнир на малокалибрено оръжие, организиран от ЦСКА в София

Армейски клуб по спортна стрелба "Тракия" (Пд) спечели нови 7 медала от националния турнир на малокалибрено оръжие, организиран от ЦСКА  в София. Надпреварата бе за юноши и девойки, мъже и жени и в нея взеха участие най-добрите стрелци на повечето водещи  стрелкови центрове в страната.

Доминацията на "Тракия" (Пд) при девойки отново бе тотална. На пистолет тракийката – националка Моника Ботева беше безапелационна и заслужено грабна първото място. Пловдивчанката извоюва златото като отстреля 375 точки и така изпревари убедително с цели 4 точки представителката на "Светкавица" (Тщ) - Кристияна Стоянова, останала с 371 т. Другата тракийка - Димитра Христова, остана трета с 362 точки.

На пушка при девойките двете националки на „Тракия” - Нели Танева и Таня Звискова, по чудо изпуснаха първото място и златните медали. Танева стана вицешампионка в турнира, с равен резултат от 395 точки заедно с представителката на ЦСКА - Велислава Гергова. Бронзовата медалистка от европейското за юноши и девойки Таня Звискова пък постигна 389 точки и остана трета.

В състезанието на пушка при жените, "Тракия" очаквано спечели още едно първо място и златен медал. Успехът изкова националката Виктория Иванчева, която направи отличен резултат от 396 точки, с цели 6 точки пред втората - Янина Станчева от тима на "Светкавица". Третото място с 389 т. зае Даниела Тончева от "Левски".

В надпреварата при юношите на пушка младият топстрелец на "Тракия" Иван Жеязков постигна 591 точки и също завоюва златото. Втори, на малка разлика след него, бе съотборникът му от "Тракия" - Васил Пеев, отстрелял 590 т. Трети, с 585 точки, остана Никола Мирчев от "Левски".

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова