2. Други спортове
  3. Стрелците на АКС "Тракия" започнаха ударно с 12 медала в националния предколеден турнир в Пловдив

Армейски клуб по спортна стрелба "Тракия" (Пд) стартираха ударно - с цели 12 спечелени медала, участието си в националния предколеден турнир на малокалибрено оръжие, който започна в Пловдив

Армейски клуб по спортна стрелба "Тракия" (Пд) стартираха ударно - с цели 12 спечелени медала, участието си в националния предколеден турнир на малокалибрено оръжие, който започна в Пловдив. В актива си от началото на надпреварата, пловдивчани досега имат 5 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медали. Състезанието се организира ежегодно от ръководството на АКС "Тракия" (Пд) и е за всички възрастови групи - момчета и момичета, юноши и девойки, мъже и жени. В него по традиция се пускат най-добрите стрелци на повечето водещи стрелкови центрове в страната.

Доминацията на "Тракия" (Пд) при девойки отново бе тотална. На пушка пловдивчаки не оставиха никакви шансове на конкуреницята и си разпределиха медалите в крайното класиране. Двете националки-тракийки – Нели Танева и Таня Звискова, очаквано заеха първото и второ място. Нели постигна 205.1 точки и грабна златото, а вицешампионската титла остана за Таня с 203.5 т. Третото място зае съотборничката им Ангела Недева  с 182.6 т

В надпреварата при юношите на пушка топстрелецът на "Тракия" Иван Желязков постигна 204.4 точки и също завоюва златото. Втори след него е Илиян Георгиев от ЦСКА с 201.3 т, а трети – на малка разлика е друг тракиец – Цоньо Стойнов с 178. 4 точки.

При момчетата на пушка Костадин Крушков от "Тракия" (Пд) стана шампион с голяма разлика в резултата пред съперниците си.  Младият пловдивчанин постигна 371 т. и така изпревари убедително представителите на ЦСКА – Йордан Александров, останал с 364 т. и Илиян Димитров, с 361 т.

При момичетата на пушка Цветомира Георгиева от ЦСКА постигна 365 т. и изпревари тракийката Павлина Пенкина, отстреляла 359 т. Трета е Радостина Защева също от ЦСКА, с 304 т.

В състезанието при момичетата на пистолет Симона Цонова от ЦСКА изкова първото място, като изпревари двете представителки на "Тракия" (Пд) – Моника Ботева с 364 т. и Миглена Стаменова с 321 т.

В турнира на пистолет за момчета тракиецът Владимир Каснаков отстреля 355 точки и стана шампион. Той изпревари убедително Димитър Лалов от ЦСКА,  постигнал 348 т. Трети със същия резултат е  Петър Барашки от "Тракия" (Пд).  Турнирът в Пловдив продължава днес и утре.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова