2. Други спортове
  3. Стрелците на „Тракия” /Пд/ с 3 титли и 4 втори места в Търговище

Стрелците на „Тракия” /Пд/ с 3 титли и 4 втори места в Търговище

Стрелците на „Тракия” /Пд/  с 3 титли и 4 втори места в Търговище

Стрелците на пловдивския АКС „Тракия” извоюваха 3 шампионски титли, 4 втори и 3 трети места на силния квалификационен турнир по спортна стрелба  „Светкавица” в Търговище.

Резултатите от надпреварата бяха контролно за определяне състава на националния отбор на България за участие на най-добрите ни стрелци на Европейското първенство във Финландия догодина.

На квалификационния турнир в Търговище пловдивските стрелци отново доказаха високата си класа и дадоха сериозни заявки за еврошампионата през 2012 година с покрити от тях нормативи.

При мъжете определеният за стрелец №1 на България за 2011 година и спечелил олимпийска квота за игрите в „Лондон 2012” пловдивчанин Антон Ризов стана убедително първи на пушка с резултат от 595 точки.

При жените Петя Луканова също извоюва шампионската титла на пушка, а съотборничката й от „Тракия”  - Виктория Петкова, остана втора с резултат близък до победителката. И двете тракийки постигнаха отлични резултати на пушка – жени – сътветно 397 и 395 точки.

Девойките Таня Звискова и Нели Танева от АСК „Тракия” също са първа и втора с еднакъв резултат от 390 точки.
В надпреварата при юношите  тракиецът Васил Пеев остана втори с 583 точки, а съотборникът му - Никола Пудев, е трети с 582 точки.

В турнира на пистолет юношата Ангел Чонин извоюва третото място с 564 точки. Девойките Полин Златева и Силвия Чакърова също си разделиха второто и третото място, съответно с 372 и 369 точки.

Междувременно част от националните ни състезатли по спортна стрелба направиха контролно състезание в София. Ето какви са резултатите:

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година