2. Други спортове
  3. Стрелците ни с 4 финала на турнира в Белград

Стрелците ни с 4 финала на турнира в Белград

Антон Ризов, Виктория Петкова, Мария Гроздева и Виктория Иванчева стреляха на финала в сръбската столица

Стрелец номер едно на България за годината Антон Ризов зае 5 място в първия ден на 36 издание на международния турнир по спортна стрелба в Белград.

Състезателят на Тракия (Пловдив) влезе във финала с резултат 597 точки на 10 метра пушка (мъже) и след финал 100,5 и общо 697,5 точки остана на пета позиция.

В същата дисциплина европейският шампион за юноши Иван Йорданов завърши на 21 място с 588 точки.

При жените на пушка две българки стреляха във финала. Виктория Петкова зае 5 място с резултат 499,4 точки (395+104,4), а Виктория Иванчева е осма с 496,3 (396+100,3).

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева също намери място във финала на 10 метра пистолет (жени) с 383 точки и остана пета в крайното класиране с общо 479,4 точки.

Още две български представителки в дисциплината намериха място в първите 20. Яна Митева остана десета с 379, а Антоанета Бонева - 13-а с 377.

На 10-метра пистолет при мъжете бе и най-масовото участие на българи, като най-предно място заеха Самуил Донков и Николай Колев, които разделиха 14 място с 570 точки.

Останалите четирима българи в дисциплината завършиха извън първите 20 - Георги Узунов е 21 с 566 точки, като този резултат му донесе сребърен медал в надпреварата при юношите.

Димитър Събев е 30-ти с 562, Димчо Манолов 33-ти с 561 точки, а Ангел Чонин - 41-ти с 556 точки. По-късно тази вечер са финалите от втория ден на турнира. Утре сутринта българските стрелци трябва да бъдат в София за награждаването на най-добрите десет през годината.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година