2. Други спортове
  3. Светлин Иванов и Ивелин Вълев победители през първия ден на турнира в Албена

Светлин Иванов и Ивелин Вълев победители през първия ден на турнира в Албена

Светлин Иванов с кон Ланселот спечели изпитание номер 2 - Барем А по хронометър, на международния турнир по конен спорт-прескачане на препятствия в курорта Албена, предаде БТА. Победителят бе определен след бараж, като Иванов бе най-прецизен и спечели първото място. Втори остана Ангел Няголов с Рюбланж, а трети е представителят на Република Ирландия - Джери Флинт с Джанико.

В първото изпитание от програмата на турнира по-рано днес триумфира Ивелин Вълев с кон Васко тV. Втори остана Ангел Няголов със Силвио тт, а трети - турчинът Хюлки Карагуле с Вите ван де Хеле. Състезатели от 5 държави са записани за участие в състезанието, кръг от отборната Световна купа на нациите и Световната купа индивидуално класиране, които ще се проведат съответно утре и в неделя.

Състезатели от България, Унгария, Румъния, Турция и Република Ирландия ще вземат участие в турнира CSIО W "Албена Бийч", който тази година събира две световни купи - Отборно класиране "Купа на Нациите" и Индивидуално класиране, в което участват най-добрите ездачи, състезаващи се за ранглистата на Централната Южно-Европейска Сублига и общо 58 коня.

Същевременно в Албена се провежда и Национален турнир по прескачане на препятствия, като в него ще вземат участие 57 коня. Това стана ясно на пресконференцията по повод откриването на най-голямото събитие в конния спорт в България. Наградният фонд за двете световни купи тази година е 38 000 евро, а за националния турнир - 5000 евро, съобщи д-р Крум Рашков, генерален секретар на Българската асоциация по конен спорт.

Състезанието ще бъде валидно и за класиране в Балканския тур. Балканският тур обединява федерации от четири държави - България, Румъния, Гърция и Турция, които заедно осигуряват наградния фонд от 60 000 евро за победителя във финалното състезание, което ще се проведе през септември тази година в Истанбул, каза още той.

Победител в първия тур от Националното състезание по прескачане на препятствия "Албена Бийч" 2009 е Янко Янков от ездови клуб "Ген. Владимир Стойчев" Стара загора с кобила Алтернатива.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков