2. Други спортове
  3. Танцови двойки от КСТ "Туида" (Сливен) заеха пети места в национален турнир

Танцови двойки от КСТ "Туида" (Сливен) заеха пети места в национален турнир

Две танцови двойки от КСТ “Туида” (Сливен) участваха на открития национален турнир по спортни танци в Плевен. В клас 15D Петко Милев - Надежда Стоянова се наредиха на пета позиция. При по-големите от клас 18C+C Димитър Трифонов - Никол Георгиева също играха на финал в групата и заеха петото място.

Две танцови двойки от КСТ “Туида” (Сливен) участваха на открития  национален турнир по спортни танци в Плевен. В клас 15D Петко Милев - Надежда Стоянова  се наредиха на пета позиция. При по-големите от клас  18C+C Димитър Трифонов - Никол Георгиева  също играха на финал в групата и заеха петото място.

Треньорът Йовита Пенчева остана доволна от резултатите на възпитаниците си очаква още и по-призови места от предстоящите прояви на БФ по спортни танци. В състезанието се включиха 110 двойки от 36 клуба в страната, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Следващата надпревара от календара на БФ по спортни танци ще бъде на 25 април в Пазарджик. Там предстоят  две състезания – Открит турнир и Първи кръг за Купа България.

Сливен също ще има домакинство на престижно състезание по спортни танци. На 2 и 3 май ще се проведе традиционен Международен турнир с участие на силни двойки от Европа и света.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков