2. Други спортове
  3. Тасева и Стайкова се класираха за финалите в Пезаро

Тасева и Стайкова се класираха за финалите в Пезаро

Тасева получи на обръч оценка от 16.750 точки, а Сара Стайкова за изпълнението си с топка - 16.400 точки

Българките Катрин Тасева и Сара Стайкова се класираха за финалите съответно на обръч и топка на международния турнир по художествена гимнастика в италианския град Пезаро, който съпътства Световната купа, категория Б. Днес се играха съчетания с обръч и топка, а утре са изпълненията с бухалки и лента. В този турнир има крайно класиране за отборен многобой. По регламент гимнастичките играят само по две, а не четири съчетания. Най-добрите осем на всеки уред се класират за финалите в неделя.

Катрин Тасева и Сара Стайкова изиграха много добре съчетанията си и се наредиха сред финалистките. Тасева получи на обръч оценка от 16.750 точки, а Сара Стайкова за изпълнението си с топка - 16.400 точки.

Отборно България е на четвърто място във временното класиране от 21 отбора със сбор от 33.150 точки. На първо място до момента е Русия с 35.900 точки, пред Беларус с 35.200 точки и САЩ с 33.900 точки. При ансамблите девойки след първото изпълнение на съчетанието с пет топки България е на пето място с оценка от 15.450 точки. Отборът е в състав Мадлен Радуканова, Мадлен Сергеева, Станиела Йовчева, Теодора Александрова и Вивиан Черноокова.

Българките получиха 7.250 точки за трудност и 8.200 точки за изпълнение. На първо място след първото изпълнение е Русия с 16.066 точки, пред Беларус с 15.933 точки, Израел с 15.866 точки, Азербайджан с 15.533 точки, България и други. В надпреварата участват 17 ансамбъла. Турнирът продължава днес от 16.00 до 21.00 часа българско време с първите два уреда - обръч и топка, при жени индивидуално на Световната купа с участието на българките Мария Матева и Невяна Владинова. От 21.35 до 23.00 часа са изпълненията на ансамбли жени на пет ленти, където освен България ще стартират още 20 отбора.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024