2. Други спортове
  3. Татяна Воложанина грабна среброто на финала на обръч на Европейското първенство

Татяна Воложанина грабна среброто на финала на обръч на Европейското първенство

Българката изпълни отлично съчетанието си

Българката Татяна Воложанина спечели сребърен медал във финала на обръч при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара. Воложанина изпълни отлично съчетанието си и получи оценка от 17.750 точки. Европейска шампионка на този уред стана Полина Шматко от Русия с 18.825 точки, а трета се нареди Христина Погранична от Украйна със 17.450 точки.

На финала на топка Татяна Воложанина се класира на пето мястo с 16.800 точки, след като допусна лека неточност в един от елементите. Златното отличие завоюва рускинята Лала Крамаренко с 18.450 точки, а след нея останаха Погранична със 17.450 точки и Арзу Ялилова (Азербайджан) със 17.100 точки.

По-късно днес Воложанина ще играе на финалите на бухалки и на лента. От 13.30 часа са финалите на отделните уреди при ансамбъла, където България е сред фаворитите за медалите, а от 16.00 до 20.30 часа е надпреварата за многобоя при жените с участието на Катрин Тасева и Невяна Владинова.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година