2. Други спортове
  3. Тайбе Юсеин стана спортист номер 1 на Русе за 2012 година

Тайбе Юсеин стана спортист номер 1 на Русе за 2012 година

Световната вицешампионка по борба за жени Тайбе Юсеин беше определена за спортист номер 1 на Русе за 2012-та година в анкетата на спортните журналисти, организирана от местния вестник "Утро" и Община Русе.

Втори се нареди състезателят по кану-каял Мирослав Кирчев от клуб Локомотив, който завърши 11-ти на олимпийските игри в Лондон и е държавен шампион на всички дистанции.

Трети е състезателят по стрелба с лък Явор Христов от клуб "Жамбо", който зае 33-ото място на Олимпийските игри в Лондон, 8-мо на световното първенство в САЩ, 4-то в турнира за Световната купа "Гран При на София", държавен шампион.

В класацията след тях са носителят на интерконтиненталната купа на Универсалната боксова организация Алексей Рибчев; Беренике Фалдум, кану-каяк - бронзова медалистка на световното първенство по маратон в Италия, 5-та на единичен каяк /5000 метра/ на европейско първенство; плувецът Михаел Йорданов - автор на нови държавни рекорди за юноши старша възраст и младежи на 50 и 100 метра бътерфлай, шампион на минисветовното първенство за юноши, победител на международни турнири в Торевиеха /Испания/, Корфу /Гърция/, Скопие, Солун, Александрия, държавен шампион.

На седма позиция са Беренике Фалдум - Даниела Недева - четвърти като двойка каяк /1000 метра/ на европейско първенство за жени, държавни шампионки. След тях е Ангел Йорданов, клуб Русе, бокс - европейски вицешампион за момчета от първенството в Русия, държавен шампион, носител на купа България, златен медалист на международен турнир Стяуа /Румъния/ и с приз за най-добре представил се боксъор, с награда от федерацията за най-перспективен млад боксьор.

Деветото място зае Зорница Костова - капитан на женския баскетболен отбор Дунав 8806 който стана държавен шампион и носител на купата на  България, а на десета позиция са Алекс Жеков и Елена Великова от клуб Локомотив, които са с бронзов медал от световното първенство по акробатика за юноши и девойки в САЩ, призьори от международни турнири и държавни шампиони.

За трети пореден път за треньор на годината беше обявен наставникът на Дунав 8806 Георги Божков, а тимът му - държавен шампион, носител на купата на страната и участник в евротурнирите, стана отбор на 2012 г. Грамотите, кристалните статуетки и паричните награди за номинираните бяха осигурени от Община Русе. От името на председателя на Българската федерация по борба Валентин Йорданов бяха връчени и статуетки "Спортен Олимп" за най-добър спортист, треньор и отбор на годината. Те бяха връчени от бившия състезател по борба и брат на Валентин Йорданов - Иван Йорданов.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова