2. Други спортове
  3. Тимът на Перник спечели "Купа Неврокоп" - 2009 по парапланеризъм

Тимът на Перник спечели "Купа Неврокоп" - 2009 по парапланеризъм

Открито първенство по парапланеризъм в дисциплината "Целно кацане" за Купа "Неврокоп - 2009", се проведе в Гоце Делчев. Състезанието е включено в спортния календар на FIA и носи точки за световната ранглиста. Първенството тази година привлече състезатели от Македония и Гърция.

Открито първенство по парапланеризъм в дисциплината "Целно кацане" за Купа "Неврокоп - 2009", се проведе в Гоце Делчев. Състезанието е включено в спортния календар на FIA и носи точки за световната ранглиста. Първенството тази година привлече състезатели от Македония и Гърция.

Откритото първенство по парапланеризъм за Купа "Неврокоп", се провежда за шести пореден път. Състезанието се подкрепя от община Гоце Делчев, със съдействието на местното туристическо дружество "Момини Двари" и Клуб по делта и парапланеризъм „Перник”. Общо 24 пилоти се включиха в турнира разпределени в два представителни отбора от Перник и по един отбор от Гоце Делчев, Благоевград, от град Прилеп, Република Македония и от Драма, република Гърция. Засилен интерес в последните години към Първенството по парапланеризъм за Купа "Неврокоп", проявяват и клубове от други балкански държави.

Въпреки потвърждението за участие, поради визови проблеми, отборите на Турция и Словения не успяха да участват в шестото издание на първенството.

В крайното индивидуално класиране, първо място зае Илия Вълканов от отбора на Благоевград със 156 наказателни точки. Второто място бе за Валери Цветанов, от отбора на София с 245 наказателни точни и трето място за Миле Ивановски от Македония със 496 наказателни точки.

В отборно класиране, първото място заема отборът на Перник с 2910 наказателни точни. Второто място стана достояние на Благоевград с 3250 наказателни точни и последната призова позиция остана за клуб „Делта” от град Прилеп, Македония с 3396 наказателни точни. Домакините от Гоце Делчев взеха последното шесто място. Наградният фонд за победителя е 500лв., за ІІ-о място - 300 лв., и за ІІІ-о - 200 лв.
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков