2. Други спортове
  3. Тимът на "Васил и Георги Илиеви" спечели отборния приз "Атанас Комшев" на шампионата по класическа борба

Тимът на "Васил и Георги Илиеви" спечели отборния приз "Атанас Комшев" на родния шампионат по класическа борба в Бургас, съобщи сайтът на федерацията. Кюстендилци оглавиха класирането с 62 т., а техни подгласници станаха "Ловеч" с 49 т. и "Рилски спортист" (Самоков) - 46 т.

Шампионът при 60-килограмовите Иво Ангелов бе обявен за най-атрактивен борец при класиците. Състезателят на "Ловеч" получи и специалния приз - лаптоп от генерални спонсор на федерацията "Бул Инс", връчен му от изпълнителния директор на компанията Стоян Проданов. На финала Ангелов надделя с технически туш (5:0, 6:0) над двукратния световен шампион при юношите Александър Костадинов, който се бори в по-горната за него категория.

За най-техничен борец бе обявен Емил Милев ("Ловеч"), станал първи в кат. до 66 кг., а за най-резултатен Илиян Георгиев, победител в кат. до 74 кг.

При жените отборния трофей спечели "НСА 2004", следван от "Еньо Вълчев" (Димитровград) и "Димитровград".

Олимпийската вицешампионка Станка Златева бе обявена за най-атрактивна състезателки и също получи лаптоп от "Бул Инс", въпреки че компанията по-рано бе обявила, че ще отличи само мъжете. В полуфиналите обаче Златева бе повече от убедителна - спечели с туш само за 30 сек, а на финала Галина Иванова не излезе на тепиха, така световната и европейска шампионка триумфира без борба в кат. до 72 кг.

За най-резултатна състезателка бе обявена Валя Трандева, станала първа в кат. до 51 кг, а за най-технична Тайбе Юсеин, шампионка при 59-килограмовите.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков