2. Други спортове
  3. Тодор Гаунов спечели последното издание за годината "Благоевград Оупън Блиц"

Тодор Гаунов спечели последното издание за годината "Благоевград Оупън Блиц"

27 състезатели взеха участие в 22-то последно за годината издание на шахматния турнир "Благоевград Оупън Блиц" с награден фонд 300 лева, предаде кореспондент на Novsport.com. Това бе и най-силния кръг на надпреварата, след като в него участваха един Международен майстор (ММ) в лицето на Николай Милчев и трима Фиде-майстори (ФМ) - Велислав Куков, Тодор Гаунов и Владимир Вачев.

Първи с 8 точки от 9 кръга стана Тодор Гаунов от Велико Търново, който е състезател на ШК "Хармония" (Шабла). След него в подреждането с точка по-малко се нареди Методи Стойнев от Дупница състезаващ се за ШК " Марица-Изток" (Раднево), а трети с 6,5 точки се нареди неговият съотборник Николай Милчев.

В разпределението на наградния фонд до 7-о се класираха още Атанас Станоев от ШК "Виктори" (Благоевград) с 6 точки, студентският шампион Велислав Куков също с 6 точки, но с по-лоши турнирни резултати. Борислав Иванов от ШК "Виктори" и Иван Личков (Петрич) с по 5.5 точки заеха останаха съответно на 6-о и 7-о място в крайното класиране.

При дамите Стефи Бедникова бе първа, а Тодор Арнаудов от Кресна (75 г.) бе отличен с парична награда за най-възрастен състезател.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"