2. Други спортове
  3. Топдвойка на „Парадайс данс” – първи и трети на международния турнир в Русе

Топдвойка на „Парадайс данс” – първи и трети на международния турнир в Русе

Една от водещите танцови двойки на пловдивския клуб „Парадайс данс” при Военен клуб-Пловдив, Елиза Александрова - Ясен Попов постигна голям успех и извоюва първо и трето място на силния международен турнир по спортни танци „Ruse Open 2011”, кръг от световната купа

Една от водещите танцови двойки на пловдивския клуб „Парадайс данс” при Военен клуб-Пловдив, Елиза Александрова - Ясен Попов постигна голям успех и извоюва първо и трето място на силния международен турнир по спортни танци „Ruse Open 2011”, кръг от световната купа.

В жестоката конкуренция Ели и Ясен играха страхотно в турнира бейсик оупън и спечелиха първото място в дисциплината стандартни танци и се наредиха на третото място на латина при младежите. Първи в латиноамериканските танци са румънската танцова двойка Разван Байчоиану -Анка Нисто.

Треньорката на Елиза Александрова и Ясен Попов - Гергана Жекова, бе изключително щастлива от престижния успех на възпитаниците си в Русе.

„Двамата наистина се представиха на много високо ниво и заслужиха място на почетната стълбичка на победителите. Но това в никакъв случай не трябва да ни задоволява и не трябва да спираме дотук. Тепърва им предстои много работа и според мен те ще имат още много успехи”, коментира Гергана Жекова.

При майсторите десетите в световната ранглиста и бивши възпитаници на „Парадайс данс” Салваторе Тодаро - Виолета Янева, спечелиха титлата в клас IDSF стандарт на международния турнир по спортни танци IDSF Open Русе 2011. Тодаро и Янева станаха носители и на купата на кмета на града Божидар Йотов.

Втори завършиха датчаните Паскуале Фарина и Софи Коборг, а трети - Франк Вигелс и Дамик Вигелс (Холандия).  Много малко не достигна на топдвойката на „Парадайс данс” Жеко Жеков-Ина Чокова да стигне до финала при майсторите и тя остана на 7-то място.

При младежите на стандарт победиха Богдан Алпига и Ана Мария Талпига (Румъния), следвани от българите Трифон Парушев и Екатерина Драганова от „Асеновец” (Асеновград).

При юношите старша възраст при латиноамерикански танци първи завършиха Лоренцо Магнанте и Ванеса Фортини (Италия), а втори се класираха шампионите на България -Илия Добрев и Адриана Ангелова.