2. Други спортове
  3. Торнадо отнесе Корк Сити с 10:0

Торнадо отнесе Корк Сити с 10:0

Буквално като торнадо премина молдовският шампион през съперника си от Ирландия във втория ден от група „А” на предварителния кръг за Купата на УЕФА по футзал. Novsport.com е медиен партньор на турнира, който се провежда във Варна.

Буквално като торнадо премина молдовският шампион през съперника си от Ирландия във втория ден от група „А” на предварителния кръг за Купата на УЕФА по футзал. Novsport.com е медиен партньор на турнира, който се провежда във Варна. „Торнадо“ Кишинев отнесе „Корк Сити“ с 10:0 и така си осигури първото място в класирането до момента с 6 точки и голова разлика 14:1.

Резултатът бе открит в 8-ата минута на първото полувреме чрез Ярослав Суботин и до почивката молдовският тим отбеляза още пет гола. През целия мач ирландският шампион не можа да направи нищо съществено, като това се видя и от резултата.

„Беше много труден мач за нас, но получихме много ценен урок. Отборът на „Торнадо“ наистина е добър. Нашите футболисти играят на голям терен, а сега излязоха срещу опитен съперник. Нормално бе да загубим, въпреки че не очаквахме да е точно по този начин. Не мога да си обясня какво стана. Допуснахме страшно много грешки в тактическо отношение и оттам загубихме мача. Ще ни е интересно да видим молдовския отбор в битка с МФК „Варна“. На българите няма да им бъде никак лесно“, коментираха от лагера на „Корк Сити“.

В последния си мач ирландците излизат срещу дебютанта в Купата на УЕФА - „Гази Университечи“ от Турция.

„Корк Сити“ - „Торнадо“ Кишинев 0:10 (0:6)
0:10 Денис Койкев

„Корк Сити“: 1 Киеран Макенери, 4 Стивън Мълкей, 6 Катал Лордан, 8 Дейвид Кланси, 9 Крейг Дуган, 15 Уесли Тонг, 2 Йън Търнър, 3 Брайн Мърфи, 5 Донал Линч, 7 Уилям Хефернан, 10 Лиам Колинс, 11 Еойн Форде

„Торнадо“ Кишинев: 1 Руслан Истрати, 8 Дорин Кокебан, 9 Ян Яковенко, 11 Валериу Байеску, 15 Ярослав Суботин, 12 Алексей Капсамун, 3 Юрий Гайев, 4 Дмитрий Турку, 10 Виталий Ротару, 14 Денис Койкев, 17 Иван Караман, 18 Владимир Джапалау