2. Други спортове
  3. Тракия (Пд) грабна нови 3 медала на пистолет от държавното в Пловдив

Тракия (Пд) грабна нови 3 медала на пистолет от държавното в Пловдив

Националното първенство е за всички възрастови групи - мъже и жени, юноши и девойки старша и младша възраст

Нови три медала – един златен и два бронзови, грабнаха младите стрелци на АКС „Тракия” (Пд)  на пистолет от държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие, което се провежда в Пловдив.

Шампионската титла при девойките старша възраст на пистолет заслужи тракийката Полин Златева, която постигна много добър резултат от 470,1 т., напълно достатъчен й за златото. Втора остана Милица Костова  от „Светкавица”, която направи  468,9 точки. Третото място с 458,8 точки взе Пламена Бекирова, също от „Тракия”.

На същото оръжие при юношите старша пистолет златният медал спечели Красимир Соколов  от „Нове”. Той постигна 661,7 точки и изпревари за първото място съотборника си от „Нове” Георги Узунов, останал втори с 660,8 точки.

Бронзовият медал заслужи Георги Георгиев от „Тракия”, който реализира 657,8 точки.

Националното първенство в Пловдив е за всички възрастови групи - мъже и жени, юноши и девойки старша и младша възраст. Организатор на състезанието, освен „Тракия” (Пд),  е и БФСС. Класирането е както индивидуално, така и отборно.

Турнирът под тепетата е много силен. Както е известно, миналия ден стрелците на „Тракия” подобриха два брадясали национални рекорда, отпреди 21 години.

Държавното първенство е генерална проверка на най-добрите наши състезатели по спортна стрелба и на практика квалификация за определяне състава на националите за Европейското първенство във Финландия.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година