2. Други спортове
  3. „Тракия” (Пд) стана отборен шампион на пушка и при юношите, и при девойките

„Тракия” (Пд) стана отборен шампион на пушка и при юношите, и при девойките

Младите стрелци на АКС „Тракия” (Пд) станаха републикански отборни шампиони на пушка и при юношите, и при девойките на държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие, което се провежда в Пловдив.

В отборната надпревара тракийци бяха най-добри и в двете юношески възрасти и заслужиха златнте медали.

При юношите тимът на АКС "Тракия"  извоюва убедително първото място с 1711 точки. Резултатите за титлата на тракийци донесоха Цоньо Стойнов, постигнал 580 точки, Йордан Станчев – 569 т. и  Пламен Итов - с 562 т.

Второто място зае отборът на варненския "Стрелба" с 1634 точки, а трети остана столичният "Левски" с 1620 т.

В отборния турнир при девойките старша възраст АКС "Тракия", в състав Таня Звскова, Мария Лазарова и Десеслава Грамакитова, постигна 1144 точки и също заслужиха отборната шампионска титла. Таня Звискова направи 392 точки, Мария Лазарова – 377 т., а  Десислава Граматикова 375 т., което им бе напълно достатъчно за златото. Втори, с 1129 точки остана отборът на "Светкавица"  от Търговище, а третото място зае традиционно силната школа на софийския "Левски" с 2 точки по-малко - 1127 т.

Индивидуалната държавна титла при юношите старша възраст на пушка заслужи пък врачанинът Петър Градинарски. Той стана първи с 681,1 точки, като изпревари с малко тракиеца Цоньо Стойнов, останал със сребърния медал и 678,9 точки. Трети е Христо Александров, също от "Ботев" /Враца/ с 669,6 точки.

При девойките старша възраст нищожно отклонение от една от "десетките" по чудо отне шампионската титла на националката Таня Звискова от "Тракия". С малко я изпревари Кристин Илиева  от „Левски”, която измъкна златния медал. Левскарката постигна 495 точки, а Звискова - 494,6 т. - резултат, който й костваше първото място. Трета с бронзовия медал е също тракийка - Ваниела Андонова, постигнала 490 точки.

Турнирът под тепетата е много силен. Както е известно, миналия ден стрелците на „Тракия” подобриха два брадясали национални рекорда, отпреди 21 години.

Държавното първенство е генерална проверка на най-добрите наши състезатели по спортна стрелба и на практика квалификация за определяне състава на националите за Европейското първенство във Финландия.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година