2. Други спортове
  3. Тръмп изкопчи победата срещу Дейл, въпреки хранителното натравяне

Тръмп изкопчи победата срещу Дейл, въпреки хранителното натравяне

Динг сензационно отпадна, Селби също е близо до елиминацията

Фаворитът на букмейкърите за спечелване на световната титла Джъд Тръмп преодоля първия кръг на шампионата след успех с 10-7 над уелсеца Доминик Дейл. Освен с противника си, 22-годишният англичанин трябваше да се бори и с хранителното натравяне, на което той стана жертва в дните преди първото си изпитание в Шефийлд. Все пак световният вицешампион намери достатъчно сили в себе си, за да се класира за 1/8 финал, където очаква победителят от започващата по-късно тази вечер среща между Али Картър и Марк Дейвис.

В друга от завършилите днес срещи Джо Пери оформи разгромната си победа над световния шампион от 2007-а Греъм Дот с 10-1 фрейма, след като още вчера Пери имаше огромна преднина от 8-1 части.

Изненадата на деня в театър „Крусибъл” бе отпадането на Динг Джунхуей. Китаецът отстъпи в драматичен двубой на Райън Дей с 9-10 фрейма. Срещата предложи изключителни обрати, като първо Динг спечели 5 поредни фрейма, за да поведе с 9-6 части, но уелсецът отвърна с 4 безответни партии, последната от която му донесе и сензационния триумф. Победата на 32-годишния Дей развали изцяло китайския 1/8 финал, след като още преди 3 дни бе ясно, че Као Юпен ще бъде противник на победителя от този сблъсък.

Пореден поставен в схемата състезател изпитва сериозни трудности в надпреварата дотук. Световният номер 1 Марк Селби загуби първата сесия на мача си срещу Бари Хоукинс с 3-6 и е на крачка от елиминацията. Тази вечер ще се изиграе продължението на двубоя, което ще даде отговор на въпроса дали мечтите на „Веселяка от Лестър” за първа световна титла в кариерата няма да се изпарят още в първата седмица на турнира.

Влади Николов

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година