2. Други спортове
  3. Три медала в един ден за България от Евро 2011

Три медала в един ден за България от Евро 2011

Състезанията в Двореца на спорта и културата ще продължат до 30 октомври (неделя), входът е свободен

Българските състезатели спечелиха три медала за един ден от Евро 2011 по спортна акробатика във Варна.

При мъжете четворката Пламен Костадинов, Дейвис Дагалов, Стилиян Славчев и Венелин Първанов остана на едва 8 стотни от среброто в балансовата комбинация, което взеха руснаците. Шампион е квартетът на Великобритания.

Същата разлика – 0,08 т., раздели от сребърните медали в темповата комбинация смесената двойка Мирела Иванова/Златин Киров. Тук първото място извоюва Русия, второто – Украйна.

Мъжката двойка Благовест Караджов/Марти Миланов игра много силно във финала на баланс, но трябваше да се задоволи с четвъртото място.

Младежите Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов и Тодор Великов се класираха на второ място при четворките (баланс), като бяха изпреварени само от тима на Русия. Миналата неделя четворката на България (К. Асенов, Л. Велев, Ив. Димитров и Кр. Ангелов) пък взе среброто в първенството за юноши.

В надпреварата за младежи смесената двойка Христина Велизарова/Петър Василев зае шесто място (темпо), а тройката Преслава Василева, Виктория Станева и Христина Генова е 8-ма (темпо).

На шампионата пристигна президентът на Европейския съюз по гимнастика Жорж Гезлек. Високопоставеният французин проведе дълъг приятелски разговор с шефа на Българската федерация по гимнастика Йордан Йовчев и заяви, че пази чудесни спомени от предишните си три престоя във Варна, първият от които е бил в началото на 80-те години на миналия век.

Състезанията в Двореца на спорта и културата ще продължат до 30 октомври (неделя). Входът е свободен.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година