2. Други спортове
  3. Трима българи отиват на финала на MercedesTrophy в Щутгарт

Трима българи отиват на финала на MercedesTrophy в Щутгарт

Красимир Балъков игра във финала на турнира в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Емил Марков, Трифон Сидеров и Георги Петров ще представят България на световните финали на международния голф турнир MercedesTrophy в Щутгарт през септември. Те заслужиха тази чест след националния финал на турнира в Пирин Голф & Кънтри Клуб, в който стартираха 67 голфъри. Сред участниците бяха футболната звезда Красимир Балъков, който е лице на турнира Mercedes Trophy за България, както и представителите на “Балканстар” Пламен Митев и Филип Китов.

„Интересът към голф турнира е огромен и тази година България ще представи страната ни в Щутгарт. През 2011 година отборът ни се класира четвърти, надяваме се на добри резултати и този сезон. „ каза Филип Китов по време на награжадаването.

Според регламента на състезанието освен да завоюват челно място в класирането голфърите трябва да са клиенти на Mercedes, за да имат право да участват във финала в Щутгарт.

Състезанието започна с три квалифисационни кръга през май на трите игрища от Кейп Калиакра – Thracian Cliffs, BlackSeaRama и Lighthouse. Най-добрите 24 голфъри от трите състезателни дивизии се събраха на финала край Разлог, за да определят тримата българи за финала в Щутгарт. В града на Mercedes нашите голфъри ще премерят сили с отбори от всички континенти.

В днешното състезание, което се проведе при перфектни условия за голф, Емил Марков оглави класирането в А дивизия с 32 грос Стейбълфорд точки , следван от Любомир Минчев / 31 точки / и Кирил Слатински / 30 Стеъбълфорд точки /. Дивизия В беше спечелена от Петър Стратиев с 44 нетни Стейбълфорд точки, втори и трети се класираха Трифон Сидеров / 39 точки/ и Калин Катев / 38 точки /. В С дивизия първото място извоюва Боян Узунов /42 нетни точки /, негови подгласници станаха Веселин Стаменов и Георги Петров. Пламен Митев се класира на трето място в дивизия C с 36 точки, но преотстъпки мястото си на следващия в класирането.

Наградата за най-дълъг удар получи Уейн Фуутън, а приза за най-близо до дупката – Рик Рей / 1.47 метра от флага на 9-та дупка /.
На 24 юни, отново в клуба в полите на Пирин, Красимир Балъков, заедно с представителите на “Балканстар” и с тримата финалисти се изправиха срещу детския ни национален отбор. През целия уикенд голфърите и гостите на комплекса имат възможност да тестват автомобилите от гамата на Mercedes.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година