2. Други спортове
  3. Трима от „Цар Симеон” на балканиада за юноши на шосе в Сърбия

Трима от „Цар Симеон” на балканиада за юноши на шосе в Сърбия

За сръбската столица Белград заминаха държавните шампиони от миналата година Георги Кехайов и Николай Генов, както и Нако Георгиев

Трима от най-талантливите млади колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” (Пд) бяха повикани в националния юношески отбор на България за балканското първенство по колоездене на шосе, което се провежда в Сърбия.

За сръбската столица Белград заминаха държавните шампиони от миналата година Георги Кехайов и Николай Генов, които този сезон за първа година карат при младшата възраст, както и Нако Георгиев, който бе включен в държавния ни тим при старшата.
Триото млади бегачи на „Цар Симеон 1898” заслужено и закономерно намериха място в списъците на националните селекционери Тодор Ангелов и Живко Димитров, след силните си изяви в последните няколко сезона.

Както е известно през миналата година Кехайов стана шампион на България в общия старт на 45 километра по време на държавното индивидуално първенство при младша възраст. Николай Генов пък извоюва републиканска шампионска титла в личния шампионат на България на шосе в общия старт, но при момчетата. Ники взе и сребро в индивидуалното бягане по часовник, но после извоюва златния медал в общия старт. Той спечели вицешампионската титла на „часовника” на 5 километра.

Тази година, въпреки добрата си спортна форма, и двама по чудо изпуснаха медали на шампионата на шосе при младшата.
При старшата обаче пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" тази година спечели поредна шампионска титла от държавното лично първенство на шосе за юноши старша възраст, коeто се проведе в Сливен. Спечели я младата надежда Нако Георгиев, който стана убедителен държавен шампион при юношите старша възраст в дисциплината индивидуално бягане по часовник.

По 19-километровото трасе на „часовника” 17-годишният пловдивчанин приложи брилянтна тактика и с отлична "езда" изпревари основните си конкуренти в крайното класиране. Нако постигна време с близо минута по-добро от останалия втори със среброто - Стоян Петков от КК „Бургас”. Трети се нареди юношеският национал Минко Донковски от КК"Хемус-1896" – Троян.

Ето и пълният списък на националните отбори на България за юноши за балканиадата в Сърбия

Юноши – старша възраст – треньор Живко Димитров, механик Станислав Георгиев
1. Дамян Костадинов – „Хемус”- Троян
2. Минко Донев – „Лястовица”-Казанлък
3. Минко Донковски – „Хемус”-Троян