2. Други спортове
  3. „Цар Симеон 1898” прави фурор на старта на колоездачния сезон, печели нови шампионски титли и призове

Главният треньор на клуба Петър Павлов заяви, че е изключително доволен от постигнатите успехи в Павел баня

Отличен старт на новия спортно - състезателен сезон направиха младите колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898”. Те направиха фурор с представянето си, като спечелиха две шампионски и две вицешампионски титли в първите състезания от тазгодишния спортен календар  – на колокритериума в Павел баня и за купа „Тракийски царе”.

В първия състезателен ден, който бе за купата на кмета на Павел баня, младият талант на  „царския” тим Иван Алберт Ажи бе недостижим при юношите старша възраст и спечели критериума по атрактивното 25-километрово трасе, подредено в курортното градче. След 26-те обиколки по затворения маршрут, втори след 16-годишният пловдивчанин, остана неговят съотборник от „Цар Симеон 1898” Николай Генов. Ники избяга от основнага група още в началото, но впоследствие Ажи го стигна и двамата в последната обиколка решиха кой ще бъде победителят.

През втория състезателен ден се проведе надпреварата за купа „Тракийски царе”, която включваше два пробега на територията на община Казанлък. Първият бе сутринта, където младите надежди на българското колоездене мериха сили в тежката дисциплина изкачване на връх „Бузлуджа“, а за следобед бе предвиден нов колокритериум.

При юношите младша възраст друг пловдивчанин от „Цар Симеон 1898” – Октай Мехмед, стана вицешампион в крайното класиране от двете дисциплини и заслужи място на почетната стълбичка. Оки показа класа в изкачването на връх „Бузлуджа“, но по чудо изпусна първото място и остана втори, което му бе достатъчно за обаче за вицешампионската титла в крайното подреждане. Първи в него стана бургаският национал Нягол Няголов.

При старшата възраст, юношеският национал на „Цар Симеон 1898” Николай Генов бе недостижим и заслужено грабна шампионската титла и купата „Тракийски царе”. Ники зае убедително първото място в крайното класиране, след като измъкна две втори места и в двете дисциплини – изкачването на връх „Бузлуджа“ и колокритериума.

„Изключително съм доволен от успехите ни в Павел баня и в Казанлък, и особено от добрата спортна  форма и кондиция, в която се намират моите момчета в началото на сезона. Започваме отлично новия сезон, надявам се да продължим така и в следващите стартове”, коментира главният треньор на „Цар Симеон 1898” Петър Павлов.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024